Kredyt mieszkaniowy przez internet - czy to się opłaca?

kredyt mieszkaniowy

Rynek mieszkaniowy i sytuacja na rynku kredytów mieszkaniowych.

Kredyty mieszkaniowe przez wiele lat utrzymywały tendencję spadkową, a ostatni boom na rynku to lata 2006 - 2008. Jak jest teraz? Dane statystyczne za pierwszy kwartał tego roku pokazują, że cały czas Polacy zaciągają więcej i więcej kredytów hipotecznych. Zgodnie z informacjami Związku Banków Polskich wzrost to 20 procent kwartał do kwartału, a od początku roku klienci banków podpisali aż 50 tysięcy umów, a ogólna ich wartość wyniosła 11 miliardów złotych i jest o niecałe 13 procent większa niż analogiczna kwota w ostatnim kwartale roku 2016.
Jak twierdzą eksperci: duże znaczenie dla tego wzrostu miał program Mieszkanie Dla Młodych (MDM), dzięki któremu dopłaty uzyskało wielu Polaków. Do tego sytuacja na rynku jest obecnie wyjątkowo stabilna, a pozwoleń na budowę wydaje się coraz więcej i więcej. Pomimo tego prognoza ZBP mówi o ogólnym spadku jeżeli chodzi o cały rok 2017. Jaki okaże się bilans tego roku zobaczymy. Póki co nie dysponujemy jeszcze żadnymi dokładnymi i oficjalnymi danymi.

Kredyty mieszkaniowe przez internet.


Już od pewnego czasu coraz więcej produktów bankowych oferowanych jest przez internet. W sieci płacimy rachunki, korzystamy z kont bankowych, monitorujemy posiadane akcje i obligacje, przedłużamy i zawieramy umowy oraz kredyty, w tym te mieszkaniowe. Jak wygląda oferta kredytów hipotecznych w internecie? Czy taka forma załatwiania jest opłacalna? 
Zdalnie udzielane kredyty mieszkaniowe to stosunkowo nowa opcja. Pierwszy bank, który zdecydował się na takie rozwiązanie: Bank Zachodni WBK wdrożył je całkiem niedawno. Za nim podążyły inne banki. Logicznym jest, że dla same banku jest to opcja wyjątkowo opłacalna. Im więcej rzeczy będzie dało się załatwić poza fizyczną siedzibą instytucji, tym mniej pracowników trzeba będzie zatrudniać i tym mniej wydawać na płace. Jak to wygląda z drugiej strony, ze strony konsumenta? Od strony formalnościowej bywa różnie. Wymieniony już Bank WBK wymaga jednej wizyty w swojej siedzibie by podpisać umowę, a chociażby ING wymyśliło system, zgodnie z którym wszystkie dokumenty pozostają w obiegu internetowym, a wniosek o kredyt potwierdza się z wykorzystaniem kodu SMS. Wszystkie procedury są łatwe do wykonania i nie powinny stanowić problemu dla kogokolwiek. Jak widać, z pewnością kredyt mieszkaniowy przez internet oszczędza nerwów straconych w kolejce, a także czasu na załatwianie kolejnych formalności, które spokojnie obecnie da się krok po kroku wykonać we własnym mieszkaniu. Z kolei to, że nie musimy angażować pracowników bankowych prędzej czy później spowoduje spore obniżki w stosunku do kredytów "naziemnych" w miarę popularności tego póki co całkiem świeżego rozwiązania. Zapraszamy do skorzystania z naszego porównania kredytów mieszkaniowych.


 

 

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna